wtorek, 15 marca 2016

19.03.2016 sobota godz.17:00
Droga Krzyżowa na Osobowicach
dla ludzi Camino

Via Crucis

Zawsze w każdą trzecią sobotę miesiąca odprawiane są msze św. dla pielgrzymów camino szlaków św.Jakuba oraz odbywa się spotkanie w DA Maciejówka.

Ale tym razem będzie inaczej. Spotkamy się bowiem na Wzgórzu Osobowickim przy cudownej kaplicy Matki Bożej, aby tu, przy cudownej kaplicy, na skraju lasu, w plenerze, odprawić Drogę krzyżową. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi nasz Kapelan ks.Tomasz Gospodaryk. Rozpocznie się ono o godz. 17.00, a zatem o takiej samej godzinie jak sobotnia godzina naszych spotkań.

Dojazd na miejsce jest możliwy na dwa sposoby:

Tramwajem linii 14 lub 24 dojechać do pętli tramwajowej Osobowice i podejść na piechotę 2 km lub podjechać autobusem linii 140.

Autobusem linii 140 z przystanku przy ul.Kwiskiej obok zajezdni tramwajowej - na samo miejsce czyli na Wzgórze Osobowickie - tam jest pętla końcowa tego autobusu. Ale można wysiąść już jeden przystanek przed pętlą. Z przystanku przy ul.Kwiskiej (obok zajezdni) autobus linii 140 wyrusza w sobotę o godz. 15.30 lub 16.30. Nawet tym późniejszym można zdążyć dojechać tuz przed godziną 17:00, ale ja wyjadę już tym wcześniejszym.

Z miasta dojechać można niemal na miejsce autobusem linii 118, ale najbliższy przystanek jest usytuowany ok. 700 m przed Wzgórzem Osobowickim i należy zapytać kierowcę gdzie wysiąść z tego autobusu, który później jedzie w innym kierunku.

Uwaga: Koniecznie zabieramy ze sobą z progu domu jakiś kamień, mniejszy lub większy, być może symbol naszych grzechów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz