sobota, 12 stycznia 2013

19 I 2013 ROMEROS

Pierwsze spotkanie ROMEROS we Wrocławiu!


19 stycznia 2013 r. tj. w sobotę odbyło się pierwsze wrocławskie spotkanie ROMEROS z całej Polski. Udział w spotkaniu wzięło 13 ROMEROS oraz kilkanaście osób towarzyszących. Słowo ROMEROS, oznacza pielgrzymów, którzy wędrują pieszo do Rzymu.

Oto uczestnicy tego niezwykłego spotkania:
1. Ks.Ludwik SOSNOWSKI (proboszcz z Miękini)
2. Prof.dr Józef ŁUKASZEWICZ
3. Andrzej KOFLUK
4. Stanisław OZDOBA
5. Paweł PETER
6. Jacek MATUSZCZAK
7. Darwina MATUSZCZAK
8. Kamil JANKOWSKI
9. Aleksandra TOMCZAK
10.Mirosław BĄK
11.Karol KLOC
12.Siostra ASSUMPTA
13.S.MARLENA z grupy s.Assupmty

Spotkanie odbyło się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu na Ostrowiu Tumskim, przy ul.Świętego Józefa 1. Zaczęło się ono mszą św., którą o godz. 10.15 celebrował ks.Ludwik SOSNOWSKI z Miękini. Potem był poczęstunek, kawa, herbata, ciasto i napoje, a następnie zaczęła się "Godzina świadectwa" która trwała aż do godziny 16.00 - z przerwą na obiad. Te świadectwa to pasmo zdarzeń i cudów, jakich doświadczali pielgrzymi w drodze do Rzymu. Ubogacały one duchowo wszystkich uczestników spotkania. Pierwszym referentem, który dawał swoje świadectwo z drogi do Rzymu w roku 1980 był prof.dr Józef ŁUKASZEWICZ.

Oto garść zdjęć z tego spotkania:


A oto niektóre ze zdjęć z Drogi do Rzymu w roku 1980 profesora Józefa ŁUKASZEWICZA i ks.Ludwika SOSNOWSKIEGO:Po wspaniałej opowieści pana profesora głos zabrali pozostali ROMEROS, wspominając swoje wspomnienia z pielgrzymki. Jako ostatnia prezentowała zdjęcia ze swej ubiegłorocznej pielgrzymki Siostra ASSUMPTA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz