środa, 14 stycznia 2015

31 I 2015 sobota
Spotkanie opłatkowe w Legnicy

dla Przyjaciół Dróg Świętego Jakuba z Dolnego Śląska i okolic

Frekwencja byłą bardzo duża, gdyż w spotkaniu wzięło udział ok. 60 osób, nie tylko z okolic Dolnego Śląska, lecz również z Opolszczyzny, Wielkopolski oraz Górnego Śląska. Rozpoczęliśmy mszą św. w Katedrze św.Piotra i Pawła a następnie udaliśmy się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul.Jordana.

Ogromna wdzięczność należy się Pani Jolancie Jucewicz - dyrektor schroniska, za przygotowanie sali, sprzętu multimedialnego oraz nakryć stołu.

W spotkaniu wzięli udział m.in. ks.Marek Kurzawa z Lubania - kapelan caminowiczów oraz ks.Marian Kopko - kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Był Prezes stowarzyszenia "Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce" - Emil Mendyk oraz grupa osób z Sudeckiego Koła Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Legnica na czele z Panem Mirosławem Bielachowiczem - przewodniczącym Koła.

Spotkanie rozpoczęło się opłatkiem, słowem ks.Kapelana Marka Kurzawy oraz Prezesa stowarzyszenia - Emila Mendyka. Potem było śpiewanie kolęd i rozmowy o Drodze, czyli o Camino.

Tuż przed godziną 15.00 przewodnicy sudeccy wnieśli swój prezent na salę - dwa wielkie torty z zapalonymi świecami, tryskającymi iskrami wysoko w górę. Starczyło dla wszystkich!

Potem od godziny 15.00 obradował w sąsiedniej sali Zarząd stowarzyszenia a w sali głównej rozpoczęły się prezentacje slajdów i opowieści o camino w minionym roku 2014.

Od godziny 16.30 przedstawiane były plany i zamierzenia na rok 2015. Chodziło głównie o dwie najbliższe pielgrzymki piesze: 9-16 IV 2015 z Wrocławia do Marientalu i Hirschfelde oraz MULTICAMINO w dniach 27 IV - 1 VII 2015 r. Żywa dyskusja na temat tych pielgrzymek doprowadziła do korekty i zmiany w szczegółowym harmonogramie tych pielgrzymek. O tym przeczytać można w dalszej części tego bloga.

Oto zdjęcia trzech osób, uczestników spotkania.

Najpierw zdjęcia Wojtka FRIEDA:

Oto zdjęcia Mirka Czekały z tego spotkania. Kliknij TUTAJ

Po wywołaniu linka należy kliknąć na pierwsze zdjęcie w celu jego powiększenia i przesuwać się strzałkami po kolejnych 73 zdjęciach.


A oto zdjęcia wykonane przez Władka FILUSIA:

Statystyki Camino de Santiago w 2014 roku (MyPielgrzymi.com).

Camino de Santiago w 2014 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz