wtorek, 6 stycznia 2015

9 I 2015 piątek
Leśnica - Wojnowice - 10 km

Pierwsze w roku 2015 zimowe przejście
z cyklu "Pieszy tramwaj do Santiago de Compostela"

W roku 2015 wszystkie przejścia z cyklu "Pieszy tramwaj do SdC" zaczynać będziemy w Leśnicy. Taka jest wola ogromnej większości wrocławskich caminowiczów, którym już się znudziło wędrowanie przez miasto. Leśnica to rogatki Wrocławia, ale wciąż jeszcze Wrocław. Niemal natychmiast po wyjściu wchodzi się w las, nie ma potrzeby dreptania chodnikami ulic.

Wyjście z Leśnicy to jednocześnie możliwość dotarcia za dnia do Środy Śl., przynajmniej od wiosny, gdy dni będą dłuższe.

Styczniowe przejście było krótkie i zakończyło się na zamku w Wojnowicach. W przejściu wzięło udział SZEŚĆ osób.

Program był następujący:

8.00 Msza św. w kościele pw.św.Jadwigi.

8.30 Wyjście spod groty Matki Bożej z Lourdes, znajdującej się na dziedzińcu kościoła.

11.15 Dotarcie do zamku w Wojnowicach.

Powitał nas nowy dyrektor zamku prezes fundacji Kolegium Europy Wschodu pan Jan Andrzej Dąbrowski. Zostaliśmy poczęstowani ciastem i kawą oraz otrzymaliśmy prezenty: kilka cennych książek wydanych przez Fundację.

Potem przez ponad godzinę rozmawialiśmy z dyrektorem zamku o celach i zadaniach Fundacji Kolegium Europy Wschodu oraz o naszym stowarzyszeniu "Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce". Dwójka najodważniejszych uczestników przejścia: Waldek i Wojtek nie zważając na błoto i pogodę poszła dalej jeszcze, do samej Miękini i powróciła do domu pociągiem. Pozostali powrócili z Wojnowic do Wrocławia. Oto zdjęcia z naszej Drogi i spotkania na zamku wykonane przez Wojtka Frieda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz